Blog o wszystkim

Wpis

niedziela, 18 maja 2014

Ważne pytania

W pierwszym wpisie na tym blogu napisałam, że dopiero uczę się zadawać ważne pytanie. Tak, mam lat trzydzieści parę i powoli, bardzo powoli, stawiam sobie te ważne pytanie. Te z serii egzystencjalnych, określających cele i sens życia w ogóle. O ile jeszcze jestem w stanie wypisać kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, takich pytań, to mam spory problem z odpowiedziami.

Podobno wystarczy dobrze sformułować pytanie. Podobno nie ma głupich odpowiedzi, są tylko głupio postawione pytania. Jakbym nie kombinowała z formą pytań, jakbym nie szukała pomocy u kilku bratnich dusz, tak każda odpowiedź wydaje mi się być głupia, niepełna, niewystarczająca. Na szczęście większość odpowiedzi jest moich, jeśli wiesz, co mam na myśli.

Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy jestem szczęśliwa, jeżeli nie potrafię zdefiniować samego szczęścia.

Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy obecne relacje międzyludzkie mnie satysfakcjonują , są dobrej jakości, jeżeli dopiero uczę się rozpoznawać, które relacje rzeczywiście są miedzy-, a które są tylko jednostronne.

Co z tego, że zapytam samej siebie o to, gdzie chciałaby mieszkać, jeżeli od dawna nie zeszłam z trasy dom, praca, sklep, biuro itp.

Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy…

Wiele jest tych pytania, wiele jest wariantów odpowiedzi. Już widzę, jak wiele czasu mi znajdzie znalezienie tych odpowiednich, pasujących do mojej obecnej sytuacji, do tego, jak żyję, do tego, o czym skrycie marzę, do tego, kim jestem tak naprawdę.

Ktoś kiedyś powiedział coś, co od czasu do czasu kołacze w mojej głowie. Ostatnimi czasu kołacze coraz więcej, coraz huczniej i coraz częściej.

Czas robi swoje. A Ty, człowieku? Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
ravaume
Czas publikacji:
niedziela, 18 maja 2014 12:34

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa