Blog o wszystkim

Wpis

środa, 24 czerwca 2015

Złudzenie, że wygram w lotto..

Rzeczą paranormalną jest myśleć, że można wygrać w lotto bo przecież prawdopodobieństwo,że wgram jest jak jeden do 14 milionów.. Marne szanse po co się łudzę? Jak to zrozumieć? Jestem człowiekiem, myślę, mam uczucia. Co najważniejsze mam marzenia, które chcę spełnić..

lotto wynikiA od marzeń płaci się podatek.. w postaci kuponu lotto wysyłanego prawie codziennie za 3 zł. Czasem pomyślę sobie - tym razem wygram - i wysyłam za kilkadziesiat złotych i co? I nic, jak kamień w wodę. Matematyka jest przeciwko mnie i milionom zagubionych osób grających w to coś. Ale ostatnio coś zrozumiałam. Trzeba grać czasami, przy okazji i wtedy wygram. Dlaczego? Bo nie będzie obsesji i szczęście samo przyjdzie ! to takie proste! Można zastanawiać się nad przyczynami ogromnej popularności, jaką w Polsce cieszą się zakłady totolotka, z których możemy korzystać już kilkadziesiąt lat. Można też wyszukiwać dziesiątki powodów, dla których Polacy codziennie wydają w zakładach miliony złotych, które w dużej części zasilają państwowy budżet. Ale można też uznać, że najprostszą przyczyną i najważniejszym powodem jest po prostu chęć szybkiego i łatwego zysku.

Byłoby to oczywiście wielkie spłaszczenie całego problemu, ale z drugiej strony wśród Polaków panuje zdecydowana tendencja do tego, aby grać w Lotto właśnie z powodu możliwej wygranej. Jedynie nieliczni podkreślają, że korzystają z usług popularnego „totolotka” dlatego, że jest to firma państwowa, wypłacalna i działająca ponad cztery dekady. Jeszcze mniej przyznaje, że zawiera zakłady dla czystej rozrywki. Bardzo mały odsetek pytanych przyznaje z kolei, że gry lotto to dla nich jedyna dostępna legalna forma zakładów loteryjnych, z której korzystanie nie grozi żadnymi karnymi konsekwencjami.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
ravaume
Czas publikacji:
środa, 24 czerwca 2015 22:30

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • twojtyp1 napisał(a) komentarz datowany na 2015/08/21 14:06:09:

  Kiedyś często wysyłałam los. Jednak wygrana zdarzała się tak rzadko, że zrezygnowałam. Nic nie przychodzi łatwo

 • adamm01 napisał(a) komentarz datowany na 2017/12/30 11:53:55:

  Już dawno przestałem puszczać losy, wolę te pieniądze wydać na coś innego,
  a w lotto i tak nie wygram.
  ____________
  Portal Wiem Bo Chcę

 • mornana napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/22 08:20:05:

  Mój cudowny umysł podpowiada mi żeby w ogóle nie wchodzić w ten biznes. Szkoda nerwów ;)

 • karii10 napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/22 08:26:37:

  Wiesz też że miejsce gry ma spore znaczenie? Na lotto świat się nie kończy i mnożna znaleźć lepsze alternatywy.

 • barness napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/20 09:12:20:

  Myślę, że nie ma co się łudzić, że się wygra. Szansa jest zbyt mała.

 • totinosa napisał(a) komentarz datowany na 2018/08/31 14:04:34:

  Jak ty się łudzisz że wygrasz coś w lotto to nieźle z tobą jest coś nie tak. Ta kolektura to największy i najbardziej jawny przekręt ever. Nigdy grosza nie wydam na to :D
  ___
  twoje-wybory.pl

 • kamilok42 napisał(a) komentarz datowany na 2018/12/17 17:21:25:

  czasami się uda wygrać ale małe sumy, mój wuja raz wygrał 30 tys w multilotku ale nie pamiętam co to było wiem że przyfarcił z tym kuponem i był on na chybił trafił także da sie wygrać ale bardzo mała szansa.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa