Blog o wszystkim

Wpisy

 • czwartek, 13 października 2016
  • Gdzie sprawdzać wyniki Lotto, żeby się nie naciąć

   Słyszeliście ostatnio o tej akcji? Jakiś pan zagrał w Lotto na swoje ulubione liczby. Ot jak większość Polaków grających w gry liczbowe ma swoje ulubione typy. Ponieważ był dość staromodny to zawsze kupował gazetę, żeby sprawdzić rezultaty losowania.


   Tym razem zakupił Fakt, gazetę o dość dziwnej reputacji na rynku (dziwne historyjki), no ale wyniki Lotto publikują - jak inne gazety. Problem w tym, że tym razem coś nie wyszło. Starszy Pan sprawdził swoje wyniki i był w szoku - jego liczby były takie same!! Oznaczało to, że wygrał miliony w Lotto.


   Poszedł do kolektury żeby sprawdzić kupon, upewnić się że to nie sen i dzieje się naprawdę. W kolekturze coś nie pykło - kupon nie był wygrany. Pan upierał się, że przecież wygrał. Kolektorka sprawdziła wyniki dokładniej z gazetą i okazało się, że Fakt popełnił błąd.


   No cóż, każdemu może się trafić. Ja jestem stałym graczem dlatego podzielę się moją procedurą sprawdzania kuponów - trzeba uważać na rezultaty bo czasami są różne w różnych mediach. Ja sprawdzam wyniki najpierw na stronie http://www.wynikilotto.net.pl bo są tam najszybciej. Potem czekam aż pojawią się wyniki na głównej oficjalnej stronie Totalizatora. Zazwyczaj wszystko jest ok.


   Ale ale! 


   To nie oznacza, że od razu mamy wyrzucać nasz zakład. Dużo miejsca nie zajmuje dlatego ja każdy kupony chowam sobie. W przyszłosci jak mi się przypomni to kupony sprawdzam jeszcze raz.
   Polecam też każdy kupon przelecieć przez lottomat w kolekturze - żaden problem a mamy pewność.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (10) Pokaż komentarze do wpisu „Gdzie sprawdzać wyniki Lotto, żeby się nie naciąć”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 października 2016 01:57
 • czwartek, 08 października 2015
  • Wyniki narodowej loterii paragonowej

   Byłam dziś w sklepie ze sprzętem rtv agd itp, to nie jest reklama :) ale mają tam włączone tv i widziałam reklamę nowego wymysłu ministerstwa finansów - loterii paragonowej. Jako, że kupowałam tylko baterie za 12 zł wzięłam paragon fiskalny żeby spróbować swoich sił w loterii.

   wyniki loteria paragonowa

   Pierwsze wyniki loterii paragonowej mają być 16 listopada czyli mamy półtora miesiąca na rejestrowanie kuponów.. może poszukam swoich innych paragonów. Szkoda, że liczą się tylko fiskalne, inne rachunki, potwierdzenia i fakturki nie wchodzą w grę niestety.

    

   Sprawdziłam regulamin - trzeba mieć 18 lat. Paragon koniecznie trzeba zarejestrować w miesiącu jego wydania. Czyli mój paragon ze sklepu rtv jest nieważny w listopadzie chyba. Co ciekawe im więcej paragonów dasz do rejestracji tym większe szanse na dobre wyniki w loterii.

    

   Zazwyczaj nie zbierałam paragonów ale teraz będę to robić, loteria jest za free więc czemu nie? Szkoda, że rejestracja jest taka nużąca - trzeba podać gros danych z paragonu fiskalnego, jego numer, nr kasy fiskalnej, nr transakcji, nr nip podatnika, swój mail itp..

    

   Z tego co słyszałam jednak ludziom to nie przeszkadza, codziennie robią przecież zakupy, można poświęcić trochę czasu na zapisanie swojego losu na loterii. Co interesujące pod sklepami pojawiają się już oportuniści, którzy żebrzą za paragonami, niesamowita akcja. Ale nie dziwota jeżeli każdy los podnosi szanse na wygraną. A do wygrania sa samochody opel astra jako regularna co miesięczna nagroda i opel insygnia do wygrania jako nagroda specjalna. Wyniki loterii dotyczące nagrody specjalnej są tylko dla tych co zarejestrowali paragon z branży premiowanej. W tym miesiącu branżą tą jest kosmetyka i fryzjer (usługi).

    

   A wy będziecie grać? W sumie czemu nie..

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Wyniki narodowej loterii paragonowej”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 października 2015 18:00
 • środa, 24 czerwca 2015
  • Złudzenie, że wygram w lotto..

   Rzeczą paranormalną jest myśleć, że można wygrać w lotto bo przecież prawdopodobieństwo,że wgram jest jak jeden do 14 milionów.. Marne szanse po co się łudzę? Jak to zrozumieć? Jestem człowiekiem, myślę, mam uczucia. Co najważniejsze mam marzenia, które chcę spełnić..

   lotto wynikiA od marzeń płaci się podatek.. w postaci kuponu lotto wysyłanego prawie codziennie za 3 zł. Czasem pomyślę sobie - tym razem wygram - i wysyłam za kilkadziesiat złotych i co? I nic, jak kamień w wodę. Matematyka jest przeciwko mnie i milionom zagubionych osób grających w to coś. Ale ostatnio coś zrozumiałam. Trzeba grać czasami, przy okazji i wtedy wygram. Dlaczego? Bo nie będzie obsesji i szczęście samo przyjdzie ! to takie proste! Można zastanawiać się nad przyczynami ogromnej popularności, jaką w Polsce cieszą się zakłady totolotka, z których możemy korzystać już kilkadziesiąt lat. Można też wyszukiwać dziesiątki powodów, dla których Polacy codziennie wydają w zakładach miliony złotych, które w dużej części zasilają państwowy budżet. Ale można też uznać, że najprostszą przyczyną i najważniejszym powodem jest po prostu chęć szybkiego i łatwego zysku.

   Byłoby to oczywiście wielkie spłaszczenie całego problemu, ale z drugiej strony wśród Polaków panuje zdecydowana tendencja do tego, aby grać w Lotto właśnie z powodu możliwej wygranej. Jedynie nieliczni podkreślają, że korzystają z usług popularnego „totolotka” dlatego, że jest to firma państwowa, wypłacalna i działająca ponad cztery dekady. Jeszcze mniej przyznaje, że zawiera zakłady dla czystej rozrywki. Bardzo mały odsetek pytanych przyznaje z kolei, że gry lotto to dla nich jedyna dostępna legalna forma zakładów loteryjnych, z której korzystanie nie grozi żadnymi karnymi konsekwencjami.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Złudzenie, że wygram w lotto..”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   środa, 24 czerwca 2015 22:30
 • środa, 04 marca 2015
 • czwartek, 07 sierpnia 2014
  • O pytaniach, raz jeszcze

   Wierzysz w to, że człowiek rodzi się jako „pusta kartka”? Wierzysz w ideę tabula rasa? Że każde doświadczenie, każde słowo nas stwarza, dodaje jakiś pierwiastek do naszej „całości”?

   Ja wierzę. Głęboko wierzę w to, że rodząc się, ludzie nie są niczym skażeni. Że żyjąc zapisujemy tą „kartkę”, mamy możliwość tworzenia swojego życia. Jednocześnie nie mając wpływu na, nazwijmy to, czynniki zewnętrzne. Nie wybieramy, czy rodzimy się rodzinie szlacheckiej, inteligenckiej czy rodzinie biedaków. Nie wybieramy, czy wychowamy się w kulturze chrześcijańskiej czy wśród ateistów. Nie wybieramy, czy nasz ojciec będzie pijakiem czy poważanym lekarzem. Jednak wciąż mamy możliwości, nawet obowiązek, budowania własnej historii. Ostatnio gdzieś w Sieci przeczytałam, że to prawda, że każdy z nas jest kowalem własnego losu. Jednak nie mamy wyboru, co do materiału, w którym rzeźbimy. Jedni dostali od losu szansę i rzeźbią w gipsie, inni dostali trochę złota, a jeszcze inni rzeźbią, za przeproszeniem, w gównie.

   Wracając do tych, tytułowych, pytań. W ostatnim wpisie pisałam o pytaniach dotyczących teraźniejszości i przyszłości, z naciskiem na przyszłości. Dzisiaj chcę napisać o jeszcze jednej grupie pytań. Pytań odnoszących się do tego, co było. Jak często zastanawiasz się, jakie wpływ na Twoje życie miało dzieciństwo? Co miało wpływ na to, że dzisiaj jesteś tym, kim jesteś?

   Ostatnio coraz częściej to analizuję, staram się przynajmniej. Wnioski z tego płyną różne, jedne optymistyczne, inne pesymistyczne. Dawno tego nie robiłam, ale już teraz widzę, jak moja ocena wydarzeń się zmienia. Kiedyś wydawało mi się, że to, co się dzieje, będzie miało wielki wpływ na moje życie. Dzisiaj wydaje mi się, że ten wpływ był znikomy.

   Jak myślisz, co dzisiaj ma największy wpływ na to, co będzie się działo za rok w Twoim życiu? Co jest tą determinantą?

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „O pytaniach, raz jeszcze ”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 sierpnia 2014 07:18
 • niedziela, 18 maja 2014
  • A mi to lotto

   Przeczytałam ostatnio jak zachowują się milionerzy nie z wyboru, którzy wygrali w totka ogromne sumy. Okazuje się, że nieprzyzwyczajeni do takich sum szybko tracą kasę wydając na dobry samochód, imprezy oraz pożyczki. Bo tak - okazuje się, że głównym problemem jest długa kolejka "przyjaciół" za potrzebą. Potem prawie nikt nie oddaje kasy. Chyba, że Ci, których najmniej znałeś.

    

   Taki paradoks, a ja ostatnio gram bo chcę oszukać przeznaczenie, ale spoko mam świadomość, że tu gra tylko los i szczęście - obczajcie tę stronę.

    

   Do zobaczenia na wyspie ze złota i banknotów :P

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „A mi to lotto”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 maja 2014 12:42
  • Ważne pytania

   W pierwszym wpisie na tym blogu napisałam, że dopiero uczę się zadawać ważne pytanie. Tak, mam lat trzydzieści parę i powoli, bardzo powoli, stawiam sobie te ważne pytanie. Te z serii egzystencjalnych, określających cele i sens życia w ogóle. O ile jeszcze jestem w stanie wypisać kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, takich pytań, to mam spory problem z odpowiedziami.

   Podobno wystarczy dobrze sformułować pytanie. Podobno nie ma głupich odpowiedzi, są tylko głupio postawione pytania. Jakbym nie kombinowała z formą pytań, jakbym nie szukała pomocy u kilku bratnich dusz, tak każda odpowiedź wydaje mi się być głupia, niepełna, niewystarczająca. Na szczęście większość odpowiedzi jest moich, jeśli wiesz, co mam na myśli.

   Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy jestem szczęśliwa, jeżeli nie potrafię zdefiniować samego szczęścia.

   Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy obecne relacje międzyludzkie mnie satysfakcjonują , są dobrej jakości, jeżeli dopiero uczę się rozpoznawać, które relacje rzeczywiście są miedzy-, a które są tylko jednostronne.

   Co z tego, że zapytam samej siebie o to, gdzie chciałaby mieszkać, jeżeli od dawna nie zeszłam z trasy dom, praca, sklep, biuro itp.

   Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy…

   Wiele jest tych pytania, wiele jest wariantów odpowiedzi. Już widzę, jak wiele czasu mi znajdzie znalezienie tych odpowiednich, pasujących do mojej obecnej sytuacji, do tego, jak żyję, do tego, o czym skrycie marzę, do tego, kim jestem tak naprawdę.

   Ktoś kiedyś powiedział coś, co od czasu do czasu kołacze w mojej głowie. Ostatnimi czasu kołacze coraz więcej, coraz huczniej i coraz częściej.

   Czas robi swoje. A Ty, człowieku? 

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Ważne pytania”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 maja 2014 12:34
 • niedziela, 16 lutego 2014
 • wtorek, 21 stycznia 2014
  • Nieodwaga

   Lubię czasem patrzeć na małe dzieci, obserwować ich
   odwagę. Hm… tak właściwie to brak strachu. Odwagą bym tego jednak nie nazwała,
   w końcu odważny ten, kto idzie naprzód pomimo strachu. Te dzieci, faktycznie,
   idą naprzód, czasami nawet biegną, ale nie mają zielonego pojęcia o ryzyku, o
   niebezpieczeństwach na nie czyhających podczas niektórych zabaw, o możliwości
   porażki… Nie wiedzą o tym i to właśnie sprawia, że tak szybko się rozwijają. W
   ich życiu pojawiają się zmiany – te niezauważalne, te nieco większe, te mające znamiona
   rewolucji, te, po których nic już nie będzie takie jak przedtem.

   Patrzę na swoje życie i zastanawiam się, kiedy ostatni
   raz coś się w nim zmieniło. Wiesz, taka duża zmiana niosąca w osobie sporą
   dawkę pozytywnej energii. Nie pamiętam. Jeżeli nie pamiętam, to znaczy, że to
   było dawno…

   Jestem niewolnikiem strachu. Boję się zmian, boję się, że
   zmieni się na gorsze. Tak, czasami jestem pesymistką. Boję się, że moje życie
   zostanie wywrócone do góry nogami. Boję się, że moja bezpieczna przystań
   przestanie istnieć. I nieważne, że może się zmienić się lepsze. Nieważne, że
   moje życie może wywrócić się na lewą stronę, tą lepszą stronę. Nieważne, że
   kolejna przystań może być jeszcze piękniejsza i obfitująca w cudowne emocje,
   doznania i wspomnienia.

   Jestem niewolnikiem strachu. Jestem niewolnikiem
   niedowagi. Bo nieodwaga lepiej brzmi,
   jak śpiewa jeden z najlepszych polskich wykonawców – Artur Rojek. Podobno
   pierwszym etapem wyzdrowienia jest uświadomienie sobie, co człowiekowi, tak
   naprawdę, dolega. Podobno jest jeszcze dla mnie szansa…

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Nieodwaga”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 stycznia 2014 19:55
 • czwartek, 05 grudnia 2013
  • Jezus Maria!

   Ostatni wpis był długi, być może nawet zbyt długi. Jeśli
   dotarliście do końca, będę wdzięczna, jeśli podzielicie się swoimi odczuciami w
   komentarzach. Wiem, że napisałam trochę na około. Że można to były ująć w
   dwóch, trzech zdaniach. Pisałam ten tekst pod wpływem emocji. Emocji, które
   buzowały we mnie po jednej, 10-minutowej dosłownie (dłużej już nie
   wytrzymałam), rozmowie. Musiałam dać im gdzieś upust. Cóż, siłownia była już
   zamknięta. Bieganie o północy po dzielnicy też jakoś nie wyglądało zbytnio
   zachęcająco, ale do od czego jest blog, prawda?

   Dopiero dzisiaj zapoznałam się bliższej z najnowszą płytą
   Marii Peszek. Chyba najnowszą, przyznam, że nie śledziłam jej kariery muzycznej
   z wypiekami na twarzy. Aż do dzisiaj. Aż do momentu, w który usłyszałam tekst
   piosenki „Nie wiem czy chcę” z płyty o, kontrowersyjnym bądź co bądź, tytule
   „Jezus Ma ria Peszek”. To dobry soundtrack do ostatniego wpisu…

   Nie
   urodzę syna

   nie posadzę drzewa

   nie zbuduję domu

   nie

   nie wiem jak ci to powiedzieć

   więc ci to zaśpiewam

   nie urodzę syna

   nie posadzę drzewa

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Jezus Maria!”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   czwartek, 05 grudnia 2013 11:59

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa