Blog o wszystkim

Wpisy

 • niedziela, 18 maja 2014
  • A mi to lotto

   Przeczytałam ostatnio jak zachowują się milionerzy nie z wyboru, którzy wygrali w totka ogromne sumy. Okazuje się, że nieprzyzwyczajeni do takich sum szybko tracą kasę wydając na dobry samochód, imprezy oraz pożyczki. Bo tak - okazuje się, że głównym problemem jest długa kolejka "przyjaciół" za potrzebą. Potem prawie nikt nie oddaje kasy. Chyba, że Ci, których najmniej znałeś.

    

   Taki paradoks, a ja ostatnio gram bo chcę oszukać przeznaczenie, ale spoko mam świadomość, że tu gra tylko los i szczęście - obczajcie tę stronę.

    

   Do zobaczenia na wyspie ze złota i banknotów :P

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „A mi to lotto”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 maja 2014 12:42
  • Ważne pytania

   W pierwszym wpisie na tym blogu napisałam, że dopiero uczę się zadawać ważne pytanie. Tak, mam lat trzydzieści parę i powoli, bardzo powoli, stawiam sobie te ważne pytanie. Te z serii egzystencjalnych, określających cele i sens życia w ogóle. O ile jeszcze jestem w stanie wypisać kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, takich pytań, to mam spory problem z odpowiedziami.

   Podobno wystarczy dobrze sformułować pytanie. Podobno nie ma głupich odpowiedzi, są tylko głupio postawione pytania. Jakbym nie kombinowała z formą pytań, jakbym nie szukała pomocy u kilku bratnich dusz, tak każda odpowiedź wydaje mi się być głupia, niepełna, niewystarczająca. Na szczęście większość odpowiedzi jest moich, jeśli wiesz, co mam na myśli.

   Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy jestem szczęśliwa, jeżeli nie potrafię zdefiniować samego szczęścia.

   Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy obecne relacje międzyludzkie mnie satysfakcjonują , są dobrej jakości, jeżeli dopiero uczę się rozpoznawać, które relacje rzeczywiście są miedzy-, a które są tylko jednostronne.

   Co z tego, że zapytam samej siebie o to, gdzie chciałaby mieszkać, jeżeli od dawna nie zeszłam z trasy dom, praca, sklep, biuro itp.

   Co z tego, że zapytam samej siebie o to, czy…

   Wiele jest tych pytania, wiele jest wariantów odpowiedzi. Już widzę, jak wiele czasu mi znajdzie znalezienie tych odpowiednich, pasujących do mojej obecnej sytuacji, do tego, jak żyję, do tego, o czym skrycie marzę, do tego, kim jestem tak naprawdę.

   Ktoś kiedyś powiedział coś, co od czasu do czasu kołacze w mojej głowie. Ostatnimi czasu kołacze coraz więcej, coraz huczniej i coraz częściej.

   Czas robi swoje. A Ty, człowieku? 

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Ważne pytania”
   Tagi:
   Autor(ka):
   ravaume
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 maja 2014 12:34

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa